Define Sitesi, define işaretleri anlamları, define sırları, define nasıl bulunur

Bağlantılar

19 Şubat 2011 Cumartesi

Salyangoz işareti ve anlamı

Mevsimsel yenilenmenin, yani yeniden doğuşun bütün devirlerde simgesi olmuştur.

Daidalos tarihte ilk defa sarmal özellikler taşıyan ve labirent biçimli bir sarayı plan halinde kralına sunan kişidir. Kral bu plandan çok memnun olur ve hemen inşasını ister.
Esrarlı yaşamlarıyla ya da devlet gücünün korunmasıyla alakalı olan insanlar arasında daha sonraki dönemlerde labirentli yerleşimlerin yapılması büyük ölçüde yaygınlaşmıştı. Bu yapılar bazen yeraltında labirentler biçiminde, bazen de yer üstünde sarmal odalar ve dönemeçli biçimlerde yapılıyordu. 


Devamını okuyun...>>

Burdur Ören yerleri

Burdur Ören yerleri
Sagalossos Örenyeri - Ağlasun İlçesi Kremna Örenyeri - Bucak/Çamlık Köyü Keraitae Örenyeri - Bucak/Belören Milias Örenyeri - Bucak/Kocaaliler Sia Örenyeri - Bucak/Karaot Kodrula Örenyeri - Bucak/Kestel Bubon Örenyeri - Gölhisar Kibyra Örenyeri - Gölhisar Mallos Örenyeri - Merkez/Karacaören Olbasa Örenyeri - Kemer/Belenli Kormasa Örenyeri - Merkez/Çallıca Takina Örenyeri - Yeşilova Lisinia Örenyeri - Merkez/Karakent Köyü Hacılar Höyükleri - Merkez Hacılar Köyü Kurçay Höyük - Merkez/Kuruçay Köyü Yassıgüme Höyüğü - Merkez/Yassıgüme Köyü Gölde Höyüğü - Devamını okuyun...>>

16 Şubat 2011 Çarşamba

1 milyon dolarlık define buldu, kuruş alamadı

Kursk bölgesinde bir köylü tarlasından bir milyon dolarlık define buldu. Köylü defineyi internet üzerinden satmaya çalışınca “alıcı” olarak karşısında istihbarat yetkililerini buldu.
Moskova’ya yakın Kurski bölgesindeki Bolşoe Annenkovo köyünde Gennadi Zimin (51) isimli işsiz bir köylü tarlasında tarihi eserlerden oluşan define buldu. Rus haber portalı Life.Ru’ya göre, işsizlikten bunalan köylü zengin olmaya karar verdi. Maceracı Zimin altın aramak amacıyla demir aletleri tespit eden özel cihaz aldı ve daha sonra köyündeki tarlasına indi. Tarlada aramalar yapan Zimin cihazın tespit ettiği bölgeyi kazdı.


Devamını okuyun...>>

9 Şubat 2011 Çarşamba

Ayakkabı İşareti - Çarık İşareti

Ayakkabı İşareti - Çarık İşareti
Çarık yada ayakkabı şekli:Ayak uçunun baktığı yönde 10 metre kare kadar bir alan içinde ikinci bir işaret daha bulun. eğer yoksa çarığın bulunduğu kayanın altına ucun baktığı yönde çalışınız.


Devamını okuyun...>>

Üçgen İşareti

Üçgen işareti
Açıları ayrı ayrı ölçün, açılardan biri mutlaka farklıdır. fark kadar, farklı olan açının baktığı yönde araştırma yap.


Devamını okuyun...>>

Kaplumbağa İşareti

İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağanın şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa, bize hazinenin olduğu yerini ,yönünü gösteren noktaları verir. Kaplumbağa üzerindeki, etrafındaki işaretleri, kaplumbağanın yönünü, ayaklarının yönlerini çok dikkatli incelemeliyiz.


Devamını okuyun...>>

Tavuk İşareti


İşaret çözümünde en önemli unsurlardan biri, yapılan figüranın özellikleridirTek tavuk baktığı yön önemlidir. Baktığı yönde işaretli kaya varsa kayanın altına bak, tümsek varsa burayı kazı, çukur varsa çukuru kazı ip uçları bunlardır.


Devamını okuyun...>>

Define Yönetmeliği


Varsayılan Define arama yönetmeliği
DEFİNE ARAMA YÖNETMELİĞİ
Resmi Gazete 27 Ocak 1984 - Sayı:18294
Amaç
Madde1: Bu yönetmeliğin amacı; 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nda belirtilen yerler dışında define aramalarında uyulacak esasları belirlemektedir.
Kapsam
Madde2: Bu yönetmelik, define arama ruhsatının verilmesine, define arayıcıdan istenecek belgelere, aramanın nasıl yapılacağına ve çıkan defineden arayıcıya tanınacak haklara ilişkin hükümleri kapsar.
Dayanak
Madde3: Bu yönetmelik 2863 sayılı Kanun'un 6 ve 50 nci maddeleriyle, Medeni Kanun'un 696 ve 697 nci maddeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Kısaltmalar
Madde4: Bu yönetmelikte geçen:
"Bakanlık", "Kültür ve Turizm Bakanlığını,
"Müze"; Eski eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğüne bağlı Müzeleri, ifade eder.
Müracaat
 


Devamını okuyun...>>

3 Şubat 2011 Perşembe

Muhtar definecileri ihbar etti

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Alan Köyü Muhtarı Ali Demir, 'Köyünüzde hazine var. Biz çıkaralım, yarı yarıya paylaşalım' diyen hazine avcılarından bıkınca kaymakamlığa şikayet etti.

Muhtar Demir, "Tanımadığım bazı şahıslar telefonla beni arayarak 'köyünüzde Ermeniler döneminden kalma bir hazine gömülü. Bunu çıkarmak istiyoruz. Köydeki durumu organize et sen de hazineye ortak ol' diyerek sürekli rahatsız ediliyorum." diye konuştu.

Muhtarlıkta ilk dönemini geçiren Ali Demir, seçimi kazanıp muhtar olduğu ilk aylarda, tanımadığı kimselerin ilginç teklifleriyle karşılaştığını belirtti. Kendisini arayan kimliği belirsiz kişilerin, 'Sizin evin altında hazine var. Çıkaralım ortak olsun' tekliflerine ilk başlarda itibar etmediğini dile getiren Demir, hatta bunun bir dolandırıcılık olabileceği şüphesiyle ailesini dikkatli olmaları konusunda uyardığını söyledi. Muhtar Demir, şunları söyledi:


Devamını okuyun...>>

Define kazısında hayatını kaybetti

Eskişehir’in Mihalgazi İlçesi’nde ilköğretim 5’inci sınıf öğrencisi Fikriye Gül Ellez (11), babası Mehmet Ellez, eniştesi M.D., babasının arkadaşları S.Ç. ve O.D. ile birlikte Sakarılıca Köyü yakınlarına önceki gün define aramaya gitti.

Baba Ellez ve beraberindekiler izinsiz kazı yaptıkları sırada, çukurda duran Fikriye Gül Ellez’in üzerine kazı yapılan toprak ve kaya parçaları düştü. Göçük altında kalan kız olay yerinde öldü. Jandarma ekipleri izinsiz kazı yapan 4 kişiyi gözaltına aldı.
kaynak:Hürriyet


Devamını okuyun...>>

Define Sitesi - define işaretleri

sayaç

Design by araba-cı | MoneyGenerator Blogger Template by GosuBlogger